Diş Hekimliği
Ortopedik Aciller
Nöroloji
ÜRİNER SİSTEM ACİLLERİ
Göz ACİLLERİ
Kardiyoloji Acilleri
Anestezi Acilleri
Cerrahi Acilleri
Temel Sitoloji
Onkoloji

Prof. Dr. Murat Şaroğlu

Veteriner Göz Merkezi, İstanbul, Türkiye

1993 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun olmuştur.

İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalında doktorasını tamamlamış olup, doktorası devam ederken Münih Maximillian Üniversitesi Veteriner Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalında 2 ay boyunca Prof. Matis ve Prof. Koestlin ile birlikte çalışmıştır. 1999 yılında Veteriner Cerrahi alanında Doktor ünvanını almıştır.

Doktorası sonrası Münih'e gitmiş ve 3 ay boyunca sadece göz hastalıkları üzerine çalışmıştır. Prof. Koestlin’in de desteğiyle oftalmoloji dağarcığımı geliştirmiş, bu süreçte 'Türk Çoban Köpeklerinde retinanın normal fusduskobik varyasyonları ve genetik retina hastalıklarının değerlendirilmesi' başlıklı projesi İstanbul Üniversitesi Araştırma Fonu tarafından desteklenmiştir. Bu çalışması ile, Ulusal Veteriner Cerrahi Derneği tarafından Bilim Teşfik Ödülü ile onurlandırımıştır. Ulusal ve Uluslararası bilimsel dergilerde oftalmoloji ile ilgili makalelerinin yanı sıra Amerikan Veteriner Oftalmoloji Derneğinin yayın organı Veteriner Ophthalmoji dergisinde de 2 makalesi yayınlanmıştır.

2005 yılında Doçent ünvanını almıştır. Birçok ulusal kongrede sözlü ve poster tebliğlerin yanı sıra, konuşmacı olarak sunumlar yapmıştır. Veteriner hekim odalarının davetlisi olarak göz hastalıkları ile ilgili çeşitli seminerler vermiş, 2005-2010 yılları arasında biri TÜBİTAK (retina ile ilgili), diğeri İ.Ü. Araştırma Fonu (kataraktın fako ile tedavisi ile ilgili) olmak üzere göz hastalıklarına ilişkin 2 proje yürütmüştür.

2012 yılında Profesör ünvanını almıştır. 2014 yılında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ndeki görevinden istifa etmiş, veteriner oftalmoloji alanındaki çalışmalarımı Veteriner Göz Merkezi’nde sürdürmektedir.