Diş Hekimliği
Ortopedik Aciller
Nöroloji
ÜRİNER SİSTEM ACİLLERİ
Göz ACİLLERİ
Kardiyoloji Acilleri
Anestezi Acilleri
Cerrahi Acilleri
Temel Sitoloji
Onkoloji

Dr. Bogdan-Alexandru Vitalaru, Assistant Professor, DVM, MS, PhD

Bükreş Üniversitesi Veteriner Fakültesi, Bükreş, Romanya

Yardımcı Doçent Doktor Vitalaru Bogdan Alexandru, 2004 yılında Bükreş Veteriner Fakültesi'nden doktora derecesini aldı. Ocak 2008'den bu yana, Üniversite Asistanı ve Ocak 2016'dan itibaren Bükreş Veteriner Fakültesi'nde Yardımcı Doçent olarak görev yaptı.
Yıllar boyunca onkolojik cerrahi, diyaliz, hemodiyaliz ve acil durumlar ile ilgili konularda 100'den fazla bilimsel makale yazdı. Son kitabı tamamen küçük hayvanlarda Periton diyalizine adanmıştır ve Bulgaristan, Türkiye ve Polonya'da da İngilizce olarak yayınlanacaktır.
Ocak 2014'ten bu yana, BBraun Romanya iş birliğiyle, Veteriner Fakültesi bünyesinde, Romanya'da ilk ve Doğu Avrupa'da birkaç tane olan Veteriner Hemodiyaliz Kliniğini’ni açtı. 2013 yılında, yönetim kurulu başkanı olduğu Roman Veteriner Nefroloji Derneği Hemodialivet'i kurdu.
Son 7 yılda, Dr. Vitalaru üroloji, nefroloji ve böbrek replasman tedavileri konusunda Avrupa’da, Hills Romanya’da ve Romanya KTL’de öğretim görevlisidir. Aynı zamanda Bükreş Veteriner Fakültesi'nin 2015 yılından beri acil servislerinde anabilim dalı başkanı konumundadır.
12-14 Kasım 2015 Sinaia’da Devam Eden Tıp Eğitimi Ödülü’ne-AMVAC / RoSAVA, ve 17 Aralık 2015, Bükreş’de Romanya Rumen Koleji Yılın Konuşmacısı Ödülü’ne 17 Aralık 2015'te layık görüldü.
Küçük hayvanlarda acil durumlar üzerine 4 kitap yazdı ve Romanya'daki en prestijli yayınlardan bazılarına üyedir: Cat life, 2015, Romanian Journal of Veterinary Orthopedics and Imagistic, 2015, Romanian Journal of Veterinary Medicine & Pharmacology, 2016. 2016'da Dr. Vitalaru, yılın en iyi veterinerlik girişimi olan Özel Sağlık Ödülü'nü aldı-Sağlıkta Yenilik.