Diş Hekimliği
Ortopedik Aciller
Nöroloji
ÜRİNER SİSTEM ACİLLERİ
Göz ACİLLERİ
Kardiyoloji Acilleri
Anestezi Acilleri
Cerrahi Acilleri
Temel Sitoloji
Onkoloji

Vet. Hek. Dr. Ateş Barut, DVM, PHD

Petcode Hayvan Hastanesi, Ankara, Türkiye

Lise eğitimini İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Ateş Barut, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı üniversitenin cerrahi anabilim dalında başladığı doktora eğitimini 2004 yılında tamamlayarak “Veteriner Hekim Doktor” ünvanının aldı. Mesleki çalışmalarına bugün Türkiye’nin en büyük özel küçük hayvan hastanelerinden biri olan Petcode Hayvan Hastanesi’nde devam etmekte olan Ateş Barut’un veteriner ortopedi, travmatoloji, nöroloji, nöroşirurji ve yumuşak doku cerrahisi alanlarında yayımlanmış onlarca makalesi ile ulusal ve uluslararası kongrelerde gerçekleşmiş birçok sunumu bulunmaktadır.
Türkiye Veteriner Cerrahi Kongresi’nde tiroid tümörleri cerrahisi konulu çalışmasıyla “En İyi Poster Sunum” 2007 yılında KHVHD ulusal kongresinde “Kauda equina kompresyon” ve 2012 yılı KHVHD ulusal kongresinde Pug ırkı köpeklerde görülen ‘Pug Dog Ensefalit hastalığı’ ile ilgili çalışmalarıyla iki defa “En İyi Bilimsel Bildiri” ödüllerini kazanmıştır. Ateş Barut, mezuniyeti sonrası birçok ulusal ve uluslararası kongreye katılmakla kalmayıp Norveç, Hollanda ve Amerika Birleşik Devletleri’nde mesleki çalışmalarda bulunmuş ve bugün dünyanın en büyük özel veteriner sağlık kurumu kabul edilen “AMC-Animal Medical Center/ Manhattan” da katıldığı eğitim programı ile “Nöroloji ve Nöroşirurji” stajı yapmıştır. Avrupa Veteriner Nöroloji Derneği aktif üyesi olan Dr. Ateş Barut 2016 yılında Amerika Ohio State Üniversitesi tarafından ve 2018 yılında Bologna Üniversitesi tarafından düzenlenen iki ‘Nöroloji Beyin Kampı’ Eğitim Programı’nı başarı ile tamamlamıştır. Dr. Ateş Barut Türkiye Veteriner Ortopedi Travmatoloji Derneği VOTDER tarafından 2017 yılı En Başarılı Genç Bilim İnsanı seçilmiştir.
Bir akademisyen olmamasına rağmen kendisini daima bilimsel çalışan bir klinisyen olarak tanımlayan Dr. Ateş Barut mezuniyet sonrası meslek içi eğitim seminerleri de düzenleyerek bilginin paylaşıldıkca büyüyeceğine ve mesleki hizmet çıtasının ancak bu şekilde yükseltilebileceğine olan inancını göstermektedir.   “Kalça Displazisine Dair Tüm Doğrular ve Tüm Yanlışlar”, “Klinisyen Gözüyle Diz” ve “Klinik Nöroloji” isimli seminerleri ile bugüne kadar İstanbul, Ankara, izmir, Mersin ve Antalya’da yüzlerce veteriner hekime ulaşmıştır.  Dr. Barut’un “klinik nöroloji” semineri sadece ülkemizde gerçekleşmekle kalmamış, 2015 yılında İsveç ve Romanya’da, 2018 yılında Arnavutluk’ta Avrupalı meslektaşımızın katılımı ile düzenlenmiş ve büyük ilgi görmüştür.  Birçok ulusal kongrede uzmanlık alanında sunumlar gerçekleştiren Dr. Barut 2016 yılında AMVAC/Romanya ve 2018 yılında BASAV / Bulgaristan Kongrelerinde davetli konuşmacı olarak Veteriner Nöroloji Oturumlarında Sunumlar gerçekleştirmiştir.
Veteriner Hekim Dr. Ateş Barut, en önemli hobilerinden biri olan okumak ve yazmakla ilgili tutkusunu başka bir boyuta taşıyarak bir polisiye suç romanı yazmıştır. Neşter isimli bu roman 2018 yılında Türkiye’nin en önemli ve köklü yayınevlerinden biri olan Bilgi Yayınevi tarafından basılmış ve yayınlanmıştır.
İyi derecede ingilizce bilen Vet.Hek.Dr. Ateş Barut evli ve Alaz isimli bir oğul babasıdır.